O MNĚ

Záliba ve francouzských vínech u mne započala v roce 2007, kdy jsem se začínal ,,učit" a následně propíjet téměř všechny francouzské regiony. První roky jsem byl nejvíce zaujatý pro vína z Bordeaux a především slavnou klasifikaci Grand cru Classé 1855. Nakupovali jsme, prodávali, ukládali k dalšímu zrání a především ochutnávali. Následovala (ale i trvá), velká přitažlivost vín z oblasti Jura. Náš první internetový obchod s francouzskými víny (Ocelott.cz) jsme spustili začátkem roku 2010. Postupem času, kdy jsem poznal svojí ženu, se nám oběma výrazně a trvale změnil životní styl. Tato změna měla na svědomí i můj přirozený vývoj ve ,,světě" vín. Začal jsem po všech stránkách propadat naturálním vínům. Chtěl jsem již podporovat pouze menší, rodinné vinaře, kteří to dělají prostě jinak a hlavně přirozeně. Neničí půdu a své vinohrady, nezabijí živočichy v ní, ani na povrchu, necpou do vín přebytečné množství síry a další chemikálie. Dělají vše s úctou a to jak k planetě, tak ke svým předkům i budoucím generacím. Hlavní změnou byl od roku 2016 přímý nákup vín od vinařů, bez dalších obchodníků a mezičlánků. Nebráním se tomu, sem tam ochutnat jiná a nová vína, mimo ta bio a biodynamická, nebo otevřít nějaký archiv ještě ze ,,staré" školy, ale myslím si, že jsme se (jako lidé) dostali do bodu, kdy je nutné jít neustále dopředu a to i bez toho, aniž bychom se museli chuťově nebo jakkoli jinak omezovat. Naturální vína jsou na rozdíl od těch konvenční živá a velmi charakterní. Tak jako tomu bylo dříve, než lidi začali vymýšlet, jak na věcech vydělat více peněz, déle je zakonzervovat a dělat jeden kus stejný jako druhý. Říká se: ,,buď  sám tou změnou, kterou chceš ve světe vidět" a tady je jedna ze změn, kterou bych velice rád viděl i v běžných obchodech a kterou by si mohl dovolit každý z nás. 

Velká část vín našeho sortimentu Biovins.cz má certifikaci BIO a Demeter (biodynamické vinařství), pro tato menší až střední rodinná vinařství je to základ, který chtějí pro svůj vinohrad, další generace, i své odběratelé udělat. 

Děkuji za každou objednanou láhev z Biovins.cz a přeji Vám mnoho hezkých chvil s těmito víny! 

Marek Lorenc


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete zde. 

 

Beru na vědomí