L’Ame du Crémant de Loire - Brut Nature

Zobrazit více
100% (1 hodnocení)
520 Kč
Dočasně nedostupné
výrobce:Château de la Viaudiére
cena bez DPH:429,75 Kč
cena vč. DPH:520 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Název vína: L’Ame du Crémant de Loire - Brut Nature / šumivé - bílé suché - Château de la Viaudiere

Jakostní statut: AOP - Crémant de Loire

Certifikace: Vin Biologique FR-BIO-09

Ročník: 2019

Odrůdy: 60% Chardonnay, 20% Chenin, 20% Grolleau Gris

Obsah alkoholu: 12% alc.

Charakteristika vína: Crémant de Loire je vyrobený tradiční metodou (Méthode Traditionnelle), dříve označováno jako Méthode Champenoise. Aby tato šumivá vína mohla být takto nazývána, hrozny pro výrobu těchto Crémantu musejí být sklízeny výhradně ručně a následuje téměř dvouletý výrobní proces. V Château de la Viaudiére se toho šumivé víno vyrábí od roku 1997 a již získalo mnoho ocenění a medailí z Concours Général a Concours des Vignerons Indépendants. Tento crémant L’Ame, konkrétně ročník 2019 je velkou novinkou vinařství. Jedná se o přírodní víno, bez přidané síry a bez tirážního likéru. Velmi jemné a elegantní ,,bublinky", které rozhodně nikdy neomrzí.. Moc dobře pitelné!

Château de la Viaudiére (Val de Loire) je situováno na vrcholu mezi Valanjou a Champ Sur Layon, obklopeno vinicemi s krásným výhledem na Coteaux du Layon. Historie této usedlosti sahá až do 16. století a největší nárůst rozlohy vinohradů byl zaznamenán ve 30. letech minulého století. Vinaři  Domaine Gelineau vždy předávali svojí tradici z generace na generaci. Hlavní specialitou této usedlosti byla a stále je výroba sladkých a likérových vín Coteaux du Layon, ale také ostatních vynikajících vín z Anjou (Anjou Blanc, Anjou Rouge, Cabernet d´Anjou, Rosé de Loire) včetně Crémant de Loire (naše aktuální nabídka činí 14 skvělých a charakterních vín, které rozhodně stojí  za ochutnání). Všechna tato vína jsou charakterní a perfektně pitelná.

V roce 2000 přebírá tuto usedlost od svého tchána (Olivier Gelineau) Pierre-Antoine Giovannoni, který o osud Château de la Viaudiére pečuje se svojí manželkou Agnés přímo ukázkově. Aktuální rozloha vinic činí 33 hektarů. Od ročníku 2019 jsou všechna vína certifikována a označena jako BIO (agriculture biologique) a následuje přechodné období pro biodynamickou ,,známku“ Demeter.

Optimální horizont spotřeby: 2022-2026

Teplota pro servis: 6-8°C

Obsah lahve: 0,75l

Výrobce: Vignoble Gelineau EARL Château de la Viaudiére, Champ Sur Layon 49380 Číslo šarže: LT81

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete zde. 

 

Beru na vědomí