Coteaux du Layon ,,Paradisio" 50cl 2018

Zobrazit více
95% (4 hodnocení)
575 Kč
Dočasně nedostupné
výrobce:Château de la Viaudiére
cena bez DPH:475,21 Kč
cena vč. DPH:575 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Název vína: Coteaux du Layon ,,Paradisio" / bílé sladké (likerové) - Château de la Viaudiere

Ročník: 2018

Jakostní statut: AOP - Coteaux du Layon

Odrůdy:  Chenin

Obsah alkoholu: 13,5% alc.

Charakteristika vína: Do řady vín Paradisio byla zařazena pouze 3 (Pierre Blanche, Anjou Villages a Coteaux du Layon 50cl) nejlepší, nejopečovávanější a nejváženější vína z Château de la Viaudiére. Coteaux du Layon ,,Paradisio" je doslova výběr z botrytických (botrytis cinerea) bobulí. Jedná se opravdu o ,,velké" sladké víno, které vydrží v dobrých sklepech téměř věčnost. Tato vína vydrží bez menšího problému 30-50let. Toto víno stáčené do speciální lahve o velikosti 50cl se vyrábí pouze v těch nejlepších ročních. Ochutnáte tak velmi bohaté, dlouhé, komplexní víno s tóny kdoule, medu a vanilky. I přes svojí sladkost si zachovává krásnou živost díky své elegantní minerálnosti. 

Château de la Viaudiére (Val de Loire) je situováno na vrcholu mezi Valanjou a Champ Sur Layon, obklopeno vinicemi s krásným výhledem na Coteaux du Layon. Historie této usedlosti sahá až do 16. století a největší nárůst rozlohy vinohradů byl zaznamenán ve 30. letech minulého století. Vinaři  Domaine Gelineau vždy předávali svojí tradici z generace na generaci. Hlavní specialitou této usedlosti byla a stále je výroba sladkých a likérových vín Coteaux du Layon, ale také ostatních vynikajících vín z Anjou (Anjou Blanc, Anjou Rouge, Cabernet d´Anjou, Rosé de Loire) včetně Crémant de Loire (naše aktuální nabídka činí 14 skvělých a charakterních vín, které rozhodně stojí  za ochutnání). Všechna tato vína jsou charakterní a perfektně pitelná.

V roce 2000 přebírá tuto usedlost od svého tchána (Olivier Gelineau) Pierre-Antoine Giovannoni, který o osud Château de la Viaudiére pečuje se svojí manželkou Agnés přímo ukázkově. Aktuální rozloha vinic činí 33 hektarů. Od ročníku 2019 jsou všechna vína certifikována a označena jako BIO (agriculture biologique) a následuje přechodné období pro biodynamickou ,,známku“ Demeter.

Optimální horizont spotřeby: 2020-2050

Teplota pro servis: 8-10°C

Obsah lahve: 0,5l

Výrobce: Vignoble Gelineau EARL Château de la Viaudiére, Champ Sur Layon 49380 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete zde. 

 

Beru na vědomí