Coteaux du Layon ,,Jardin d´Été" 2018

Zobrazit více
100% (6 hodnocení)
375 Kč
Dočasně nedostupné
výrobce:Château de la Viaudiére
cena bez DPH:309,92 Kč
cena vč. DPH:375 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Název vína: Coteaux du Layon ,,Jardin d´été" / bílé sladké - Château de la Viaudiere

Ročník: 2018

Jakostní statut: AOP - Coteaux du Layon 

Odrůdy:  Chenin 

Obsah alkoholu: 13% alc.

Charakteristika vína: Hrozny pro tento nádherně (středně) sladký Coteaux du Layon byly sklizeny během 15.října-12.listopadu na tři sběry. Díky ušlechtilé plísni (Botrytis cinerea), která napadla tyto hrozny odrůdy Chenin je toto víno perfektně koncentrované a nabízí maximální chuťový zážitek. Jedná se jednoznačně o jedno z nejlepších sladkých vín, které jsem v této cenové kategorii ochutnal. Perfektní kyselinka umocňuje skvělou pitelnost. Ideálně se doplňuje s dezerty. Tento Coteaux du Layon je také velmi vhodný pro další (10-20let) archivaci.

Château de la Viaudiére (Val de Loire) je situováno na vrcholu mezi Valanjou a Champ Sur Layon, obklopeno vinicemi s krásným výhledem na Coteaux du Layon. Historie této usedlosti sahá až do 16. století a největší nárůst rozlohy vinohradů byl zaznamenán ve 30. letech minulého století. Vinaři  Domaine Gelineau vždy předávali svojí tradici z generace na generaci. Hlavní specialitou této usedlosti byla a stále je výroba sladkých a likérových vín Coteaux du Layon, ale také ostatních vynikajících vín z Anjou (Anjou Blanc, Anjou Rouge, Cabernet d´Anjou, Rosé de Loire) včetně Crémant de Loire (naše aktuální nabídka činí 14 skvělých a charakterních vín, které rozhodně stojí  za ochutnání). Všechna tato vína jsou charakterní a perfektně pitelná.

V roce 2000 přebírá tuto usedlost od svého tchána (Olivier Gelineau) Pierre-Antoine Giovannoni, který o osud Château de la Viaudiére pečuje se svojí manželkou Agnés přímo ukázkově. Aktuální rozloha vinic činí 33 hektarů. Od ročníku 2019 jsou všechna vína certifikována a označena jako BIO (agriculture biologique) a následuje přechodné období pro biodynamickou ,,známku“ Demeter.

Optimální horizont spotřeby: 2021-2035

Teplota pro servis: 10°C

Obsah lahve: 0,75l

Výrobce: Vignoble Gelineau EARL Château de la Viaudiére, Champ Sur Layon 49380 Číslo šarže: LX81

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete zde. 

 

Beru na vědomí