Grolleau ,,PRIMA VERA" 2018

výrobce:Château de la Viaudiére
katalogové číslo:
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:164 Kč

199 Kč

Název vína: Grolleau ,,PRIMA VERA"

Typ vína: červené suché 

Ročník: 2018

Region: Anjou - Val de Loire

Odrůdy: Grolleau

Obsah alkoholu: 11,5%

Charakteristika vína: Odrůda Grolleau je velmi stará a krásná odrůda Anjou. Velmi zřídka se z ní vyrábí 100% odrůdové červené víno. Jelikož Pierre-Antoine Giovannoni považuje tuto odrůdu za skvělou, rozhodl se z této odrůdy vyrábět 100% odrůdové víno pod svojí řadou vín ,,PRIMA VERA". Hrozny pro toto víno byly sklizeny s nižším výnosem pro dobrou koncentraci samotného vína. V chuti má hezké a jemné taniny s tóny malin, meruněk a bílého pepře. Lehčí, ovocnější, ale velmi dobře pitelné. 

Optimální horizont spotřeby: 2021-2026

Teplota pro servis: 12-15°C

Objem lahve: 0,75l

Výrobce: Château de la Viaudiére (EARLVignoble Gelineau, Champ Sur Layon 49380 - France)

Číslo šarže: L81

obsahuje siřičitany

O vinařství: Château de la Viaudiére (Val de Loire) je situováno na vrcholu mezi Valanjou a Champ Sur Layon, obklopeno vinicemi s krásným výhledem na Coteaux du Layon. Historie této usedlosti sahá až do 16. století a největší nárůst rozlohy vinohradů byl zaznamenán ve 30. letech minulého století. Vinaři  Domaine Gelineau vždy předávali svojí tradici z generace na generaci. Hlavní specialitou této usedlosti byla a stále je výroba sladkých a likérových vín Coteaux du Layon, ale také ostatních vynikajících vín z Anjou (Anjou Blanc, Anjou Rouge, Cabernet d´Anjou, Rosé de Loire) včetně Crémant de Loire (naše aktuální nabídka činí 14 skvělých a charakterních vín, které rozhodně stojí za ochutnání). Všechna tato vína jsou charakterní a perfektně pitelná.

V roce 2000 přebírá tuto usedlost od svého tchána (Olivier Gelineau) Pierre-Antoine Giovannoni, který o osud Château de la Viaudiére pečuje se svojí manželkou Agnés přímo ukázkově. Aktuální rozloha vinic činí 33 hektarů. Od ročníku 2019 jsou všechna vína certifikována a označena BIO (agriculture biologique) známkou a následuje přechodné období pro biodynamickou certifikaci Demeter.

https://www.biovins.cz/