Sauvignon ,,PRIMA VERA" 2020

výrobce:Château de la Viaudiére
katalogové číslo:
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:264 Kč

320 Kč

Název vína: Sauvignon ,,PRIMA VERA"

Typ vína: bílé polosuché

Ročník: 2020

Region: Anjou - Val de loire

Certifikace: FR-BIO-09

Odrůdy: Sauvignon Blanc 

Obsah alkoholu: 14,5%

Charakteristika vína: Tento Sauvignon se sklízí v ideální zralosti výhradně ručně a jedná se o nejaromatičtější bílé víno celé řady PRIMA VERA. Aromatické, svěží, v chuti polosuché, ale dobře vyvážené a ještě lépe pitelné!

Optimální horizont spotřeby: 2023-2027

Teplota pro servis: 12°C

Objem lahve: 0,75l

Výrobce: Château de la Viaudiére (EARLVignoble Gelineau, Champ Sur Layon 49380 - France)

Číslo šarže: LS01

obsahuje siřičitany

O vinařství: Château de la Viaudiére (Val de Loire) je situováno na vrcholu mezi Valanjou a Champ Sur Layon, obklopeno vinicemi s krásným výhledem na Coteaux du Layon. Historie této usedlosti sahá až do 16. století a největší nárůst rozlohy vinohradů byl zaznamenán ve 30. letech minulého století. Vinaři  Domaine Gelineau vždy předávali svojí tradici z generace na generaci. Hlavní specialitou této usedlosti byla a stále je výroba sladkých a likérových vín Coteaux du Layon, ale také ostatních vynikajících vín z Anjou (Anjou Blanc, Anjou Rouge, Cabernet d´Anjou, Rosé de Loire) včetně Crémant de Loire (naše aktuální nabídka činí 14 skvělých a charakterních vín, které rozhodně stojí za ochutnání). Všechna tato vína jsou charakterní a perfektně pitelná.

V roce 2000 přebírá tuto usedlost od svého tchána (Olivier Gelineau) Pierre-Antoine Giovannoni, který o osud Château de la Viaudiére pečuje se svojí manželkou Agnés přímo ukázkově. Aktuální rozloha vinic činí 33 hektarů. Od ročníku 2019 jsou všechna vína certifikována a označena BIO (agriculture biologique) známkou a následuje přechodné období pro biodynamickou certifikaci Demeter.

https://www.biovins.cz/