Le Cisso ,,Selection" 2019

výrobce:Domaine Van Aalderen
katalogové číslo:
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:351 Kč

425 Kč

Název vína: Le Cisso ,,Selection" - Walter Van Aalderen / suché, Číslo šarže: L1

Ročník: 2019

Jakostní statut: Vin de France

Odrůdy:  50% Cabernet Sauvignon a 50% Merlot 

Obsah alkoholu: 14,5 %

Charakteristika vína: Toto víno je vyrobeno z tradičních červených odrůd Bordeaux (50% Cabernet Sauvignon a 50% Merlot). Le Cisso bylo od počátku prvotním cuvée vinařství Domaine Van Aalderen. Hrozny pocházejí z terroir Nizas-Pézenas, které tvoří podloží ze štěrku, písku a oblázků. Málokdy trpí suchem a výsledkem je toto velkolepé cuvée Cisso. 

Hluboká tmavá barva již napovídá komplexní aroma ze zralého ovoce (černý rybíz, malina,...) sladké koření a dřevité tóny. Chuť je plná s tóny lékořice a vanilky. Skvělé víno! 

Vinice Domaine Van Aalderen jsou rozprostřeny na různých půdách kolem Pézenas a Gabián. Keře  těchto vinic rodí velmi kvalitní a bohaté hrozny. Vína jsou zušlechťována 12-18 měsíců v dubových sudech, což jim dává značný potenciál pro další zrání v lahvi (s vyjímkou Le Piffé ,,Tradition“ – vyzrává přibližně 4 měsíce). Tradiční cuvée vyzrávají ve starších (cca. 2-4 roky) dubových sudech.  Tyto cuvée se vyznačují svojí svěžestí a ,,šťavnatostí“ po celou dobu svého vývoje a zachovávají si zralou ovocnou chuť. Jsou dříve pitelnější a nabízejí skvělou schopnost dále vyzrávat. Cuvée ,,selection“ vyzrávají ve výlučně nových dubových sudech a nabízejí velký potenciál pro další vyzrávání v lahvi.

Optimální horizont spotřeby: 2022-2035

Teplota pro servis: 16-18°C

Obsah lahve: 75cl

https://www.biovins.cz/